img
img
Tarih:
2023-09-28 11:18:04
İlan No:
#790
Ürün Durumu:
Sıfır
Marka:
Ka-Ma
Menşei:
TÜRKİYE
Model Tipi:
KBOTIC
Ürün Tipi:
Satılık
Garanti:
2 Yıl

Açıklama;

KR BM KBOTIC Robotik Akıllı Sprey Makinesi


KR BM KBOTIC Robotik Akıllı Sprey Makinesi, 3 boyutlu ve panel şeklindeki ürünlerin robotik olarak boyanması için geliştirilen Kbotic, ürünlerin kenar ve yüzey profillerinin düz yüzeyleriyle aynı kalitede boyanmasına olanak tanıyan yeni nesil çok eksenli bir boyama robotudur. Esnek tasarımı sayesinde her türlü ihtiyaca göre konfigürasyonu düzenlenebilen Kbotic‘e 2 adete kadar kartezyen robot kol ve 10 adete kadar tabanca akuple edilebilmektedir. Görüntü İşleme Teknolojisi (Kavision) ile ürünleri algılayan Kbotic, boyanan ürünleri çıkışta akıllı Kalite Kontrol Sistemi (SQC) ile takip ederek ideal boyama kalitesini kullanıcıya sunar. Kbotic barındırdığı yapay zeka teknolojisi ile boyama parametrelerini optimize ederek boyama kalitesini mükemmelleştirir.


STANDART DONANIM 

KALİTE KONTROL ÜNİTESİ (SQC)

Kbotic‘te endüstriyel kamera ile makine çıkışında kalite kontrol sistemi opsiyonel olarak sunulmuştur. Karabudak Makine patentli bu ürün,boyanan iş parçalarının fotoğraflarını çekip yapay zeka yardımıyla kalite kontrolü yaparak ok veya red vererek verimliliği en üst seviyeye taşımaktadır. SQC, yapay zeka sayesinde parçayı veya işlemi reddederse, sürekli iyileştirme için yeni boyama parametrelerini öğrenir ve düzeltir.


ÜRÜN TARAMA SİSTEMİ (Kavision)

Ürünleri makine girişinde 3 boyutlu olarak algılayan patentli  Kavision ünitesi standart olarak sunulmuştur. Sistem makine girişinde ürünlerin en boy ve derinlik ölçülerini milimetrik olarak algılayarak her hangi bir CAM datasına ihtiyaç duymadan boyama için iş emrini otomatik olarak gerçek zamanlı hazırlamaktadır.Bu özelliği sayesinde operatör hatalarınıda sıfıra düşürmektedir. Boyalı işlenen parçanın yüzey boya homojenliği sayısal olarak belirlenir. Bu veriler, ek bir boyama rotası oluşturmak için kullanılır.


ROBOT KOL

Kbotic’te 4 eksenli kartezyen kol ve kol üzerinde 2 adet airmix tabanca standart olarak sunulmuştur. Bu sayede aynı makine ile hem boya hemde tutkal atılmasına olanak tanır. Opsiyonel olarak geniş kol box’u sayesinde 2K mix ünitesi ile 3 renk hızlı değişim imkanı sunar. 4 eksen ve 5 eksen seçeneği ile birlikte motif 3D vb. yüzeylerin boyanması için tabanca setleri kolay kilit ile hızlıca değiştirilebilir.


KONTROL SİSTEMİ

Makine’nin tüm kontrolü ve Görüntü İşlemesi 15” multitech IPC üzerinden sağlanır. Kavision ve SQS yazılımları bu IPC üzerinden kontrol edilir. Boyanacak ve boyanmış parçaların görüntüleri kalite sonuçlarıi günlük üretim verileri, arıza kayıtları 50.000 adet görüntüye kadar saklar. Verilerin uzaktan yönetilmesi ve uzaktan kontrol edilmesine imkan sağlar. Opsiyonel IOT sistemi ile tüm üretim verilerin online takip edilebilir. Günlük üretim raporları gönderebilir.


BOYA GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ

Kbotic gerikazanımlı konveyör bantlı olarak yapılabilir. Bu sayede seri üretimlerde %30’a varan boya tasarrufu sağlar.


ASPİRASYON & VENTİLASYON SİSTEMİ

Kbotic’te 18000 m³/s debili egzos fanı ve akordeon karton filtre standart olarak sunulmuştur. Bu sayede boyama sırasında oluşan overspray partikülleri hızla ortamdan uzaklaştırılarak kabin içinin sürekli temiz kalması sağlanmaktadır. 6 adet frekans kontrollü dahili Ventilasyon fanı standart olarak sunulmuştur. Bu sayede basınç sensörleri ile kabin basıncı sürekli dengede tutularak ortamdan makine içine toz girişi engellenmektedir. Filtreler EU 5 sınıfı mumlu filtredir. Ayrıca fark basınç anahtarları ile filtre kirliliği takip edilir, filtre kirlenip ömrünü yitirdiğinde uyarılar verilir.


OTOMATİK YAĞLAMA SİSTEMİ

Robot kolların hareket ettiği lineer ray ve rulmanları ayarlanabilir periyotlarla yağlayarak sistemin sorunsuz ve uzun ömürlü çalışmasını sağlayan Otomatik Yağlama Sistemi, standart olarak sunulmuştur.


OPSİYONEL DONANIM 

İLAVE ROBOT KOL

Kbotic Boyama Robotu ihtiyaca göre iki robot kollu olarak üretilebilir.

Bu sayede boyama hızı iki katına çıkabilir veya kollar ayrı ayrı bağımsız çalışabilecekleri için hızlı renk geçişleri yapılabilir. Ayrıca 2 kol birlikte sürekli çalışabildiği için çok yüksek hızlarda boyama yapılmasına olanak tanır.


TEKNİK ÖZELLİKLER

Kbotic Ağırlık: 11750 Kg.

Kameralı Kayar Konveyör – Ağırlık: 750 Kg.

Kbotic Ölçüler: U: 6,600 mm, G: 5,100 mm, Y: 3,350 mm.

Kameralı Kayar Konveyör – Ölçüler: U: 4,100 mm, G: 4,150 mm, Y: 2,150 mm.

Kbotic Elektrik Tüketimi: 24 kW/s.

Kameralı Kayar Konveyör – Elektrik Tüketimi: 1,5 kW/s.

Hava Tüketimi: 1,250 L/dk. (80 NL Tabancalar Hariç)

Hava Basıncı: 7 bar.

Aspirasyon Debisi Maksimum.: 18,000 m³/s. (İnvertör Kontrollü)

Ventilasyon Debisi: 18,000 m³/s.

Çalışma Yüksekliği (Efektif): 300 mm.

Çalışma Genişliği (Efektif): 1,200 mm.

Çalışma Boyu (Standart): 3,100 mm.

Çalışma Boyu (Sürekli): Sınırsız

Lineer Boyama Hız: 2 m/sn.

Konveyör Hız (Maksimum): 8 mt/dk. (İnvertör Kontrollü) 

Öne Çıkan İlanlar

₺0,0
imag

HAKAN ŞAHİN

Üye kayıt tarihi 9 ay önce
Onaylı Profil
Yorum Yap & Satıcıya Sor 5336654159 5336654159 Profili Göster

Profilin Tamamlanan Satışları:

0

Profile Yapılan Değerlendirmeler:

0

Kullanıcı

265

Ziyaretçi

2455

Beğeni

1254

Paylaşım

4222