img
img
Tarih:
2023-09-28 11:21:59
İlan No:
#791
Ürün Durumu:
Sıfır
Marka:
Ka-Ma
Menşei:
TÜRKİYE
Model Tipi:
CEVVAL
Ürün Tipi:
Satılık
Garanti:
2 Yıl

Açıklama;

CEVVAL OTOMATİK SPREY BOYAMA MAKİNESİ

Cevval Otomatik Sprey Boyama Makinesi, panel şeklindeki ürünlerin boyanması için geliştirilmiş Cevval Otomatik Boyama Makinesi sahip olduğu üstün özellikleri ve teknolojisiyle rakiplerinden ayrılan yeni nesil bir Otomatik Boyama Makinesi' dir. Ahşap, metal, cam, plastik, elyaf modifiyeli çimento (fibercement) vb. ürünlerin kaliteli ve hızlı bir şekilde boyanmasını sağlayan Cevval; servo kontrollü iki adet gelişmiş boyama robot koluna sahiptir. Kabin iç dizaynı ve kol yapısı sayesinde ideal yüzey ve kenar boyama kalitesi sunar.


STANDART DONANIM

HAREKETLİ GİRİŞ-ÇIKIŞ CAM
Makine’nin giriş ve çıkışında parça kalınlığına göre otomatik hareket (yukarı-aşağı) edebilen cam kapaklar kabin içi basıncı stabil tutmaya büyük destek verir. Kabin içi basıncının stabil olması, makine içinden dışarı çıkabilecek tozumayı veya dışarıdan makine içine girebilecek tozları engeller. Bu özellik muadil makinelerde yeralmaz.
Bu metodun buluşu Karabudak Mühendisliğe aittir.

 

ASPİRASYON & VENTİLASYON SİSTEMİ

Kabin içindeki kirli havayı akordion filtrelerden geçirerek uzaklaştıran Aspirasyon Sistemi standart olarak sunulmuştur.
Bu sistem aynı zamanda kabin basıncını ayarlayarak içerdeki optimum basıncı da sağlar. Kabin içine temiz havayı  F5 sınıfı  filtrelerden geçirerek basan frekans kontrollü ventilasyon sistemi, standart olarak sunulmuştur.

 

ÜRÜN TARAMA SİSTEMİ

Makine girişinde sıralanmış 32 adet sensör sayesinde boyanacak alanın  belirlenmesinde milimetrik bir hassasiyet sağlanır. Ayrıca boya tüketimi optimize edilerek ekstra tasarruf sağlanmış olur.

 

BOYA GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ

Konveyör bant üzerine bulaşan boya, geri kazanım sistemi ile otomatik olarak kazınır ve tekrar kullanılabilir. Temizleme sistemi konveyör bandı temizler ve kauçuk bıçaklar bandın tamamen kurumasını ve temiz kalmasını sağlar.

 

KONTROL SİSTEMİ

KR BM Cevval Otomatik Boyama Makinesi’nde hem bütün fonksiyonları ve çalışma parametrelerini kontrol etmeye hem de hafızaya almaya olanak tanıyan 10 ” renkli dokunmatik ekran standart olarak sunulmuştur. Opsiyonel IOT sistemi ile tüm üretim verilerin online takip edilebilir. Günlük üretim raporları gönderebilir.


BOYAMA SİSTEMİ 

Makine 2 adet boyama kolu ile donatılmıştır. Hareket hızı, otomatik olarak dokunmatik ekran üzerinden ayarlanabilir. Boyama kolu, tabanca yükseklik ve açılarının kolayca ayarlanmasına olanak tanıyan tasarımı ve paralel iki lineer ray üzerinde hareket eden güçlü yapısı sayesinde rakiplerinden ayrılır. 1 adet yüksek basınçlı pompa ve 4 adet yüksek basınçlı tabanca standart olarak sunulmuştur. İhtiyaca göre 8 tabanca ve 2 pompa bağlamak için altyapı hazırdır.

 

KONVEYÖR BANT VE MERKEZLEME SİSTEMİ

KR BM Cevval, ürünleri özel olarak geliştirilmiş Poliolefin Konveyör Bant üzerinde boyar. Bu bant boya tutmayan özelliktedir. Bant Temizleme Sistemi ile rakiplerine göre daha az tiner harcanarak temizlenir. Konveyör bandın kenarlara kayarak deforme olmasını engelleyen otomatik Bant Merkezleme Ünitesi standart olarak sunulmuştur.

 

OTOMATİK YAĞLAMA SİSTEMİ

Robot kolların hareket ettiği lineer ray ve rulmanları ayarlanabilir periyotlarla yağlayarak sistemin sorunsuz ve uzun ömürlü çalışmasını sağlayan Otomatik Yağlama Sistemi, standart olarak sunulmuştur.

 

OPSİYONEL DONANIM

SULU FİLTRASYON SİSTEMİ
KR BM Cevval Otomatik Boyama Makinesi’nde bulunan Sulu Filtrasyon Sistemi; kabin içindeki kirli havayı su perdeli kanallardan geçirip dışarıya atılacak kimyasal ve solventleri filtreler, aynı zamanda sistem, bunların çevreye zararsız gazlar olarak atılmasınıda sağlar.

 

SPREY POT ( Basınçlı Kap )

Düşük kapasiteli, az boya gerektiren işlerde; pompa ile sisteme yüklenecek boya yerine, uygulama kavanozu içerisindeki boya kullanılarak boya sarfiyatının önüne geçilmektedir. Bu sistem butik üretim tarzı için opsiyon olarak sunulmuştur.

 

EKSTRA YÜKSEK BASINÇLI POMPA-TABANCA SETİ

Ekstra 1 adet Yüksek Basınçlı Pompa, 4 adet Yüksek Basınçlı Tabanca Yedekli çalışmak ya da vernik ve boya üretimini ayırmak isteyen müşterilerimiz için opsiyon olarak sunulmuştur.

 

EKSTRA DÜŞÜK BASINÇLI POMPA-TABANCA SETİ

Ekstra 1 adet Düşük Basınçlı Pompa, 4 adet Düşük Basınçlı Tabanca. Ahşap renklendirici de uygulamak isteyen müşterilerimiz için opsiyon olarak sunulmuştur.

 

Teknik Özellikleri:

Ağırlık: 4000 kg

Ebatlar: U: 5.400mm  G: 4.000mm  Y: 2.650mm

Elektrik Tüketimi: 13 Kw/saat

Çalışma Genişliği: 50mm-1300mm

Çalışma Yüksekliği: 3mm-100mm

Çalışma Uzunluğu: 300mm-Sınırsız

Aspirasyon Fanı Debisi: 12.000 m³/saat

Ventilasyon Fan Debisi: 12.000 m³/saat

Hava Tüketimi: 1100 L/dak

Hava Basıncı: 7 Bar

Max.Robot Kol Hızı: 150 m/dak

Max Konveyör Hızı: 8 m/dak

Optimum Boyama Hızı Aralığı: 3-6  m/dak

Öne Çıkan İlanlar

₺0,0
imag

HAKAN ŞAHİN

Üye kayıt tarihi 9 ay önce
Onaylı Profil
Yorum Yap & Satıcıya Sor 5336654159 5336654159 Profili Göster

Profilin Tamamlanan Satışları:

0

Profile Yapılan Değerlendirmeler:

0

Kullanıcı

265

Ziyaretçi

2455

Beğeni

1254

Paylaşım

4222